Sosyal Medya'da Biz

2Kişi Şuanda Sohbet Ediyor

mobil sesli siteler

            Yaşadığımız dünyada teknolojik gelişmeler hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Dolayısıyla insanlar arasında iletişim kurmanın farklı yöntemleri ortaya çıkmaktadır. 

Mobil Sesli Chat (Sohbet) Nedir?

            Yazı, ses ve görüntü aktarımı yapılmak suretiyle çeşitli serverlar, uygulama ve web siteleri üzerinden gerçekleştirilen her türlü sohbet türüne mobil sesli sohbet denir. Bu amaca hizmet eden birçok mobil sesli siteler bulunmaktadır. Bu tarz siteler ve uygulamalar genel olarak ücretsizdir ve tamamen insanların iletişim ihtiyaçlarını karşılamak amacı gütmektedir. İnsanlar gerek eş, dost, arkadaş ve akrabalarıyla sohbet etmek için; gerekse yeni arkadaşlıklar kurmak için bu uygulama ya da sitelere ihtiyaç duymaktadır.
 
             Bu tarz sitelerin ücretsiz olması, çok sık kullanılmasına olanak sağlamaktadır. Ayrıca karşıdaki kişinin ses ve görüntüsünün aktarılması çekilen özlemi bir nebze de olsa azaltmaktadır. Özellikle yeni arkadaşlıklar kurmak isteyen kişiler, yazışma ortamının insanlar arasındaki güveni sarstığını iddia ederek, daha çok sesli ya da hem sesli hem de görüntülü sohbet yolunu tercih etmektedir. Sesli ya da, hem sesli hem görüntülü sohbet sayesinde samimi bir sohbet ortamı da oluşturmak mümkün olmaktadır.

Mobil Sesli Sohbet Nasıl Yapılır?

            İletişim kurmada yazışma yolunu tercih etmeyen kullanıcılar, sesli sohbet sitelerine ya da uygulamalarına genellikle ücretsiz bir şekilde üye olarak sohbet edebilirler. Kullanıcılar kendi kişisel profillerini oluşturduktan sonra, oluşturdukları profil kriterlerine uygun olan diğer kullanıcılarla iletişim kurmaya ve sohbet etmeye başlayabilmektedir.    

Yazar : Liderpanel
23 Nis Salı 17:02
1303 Görüntüleme

Etiketler:


Gönder

Popüler Yorumlar